Magiczne miejsce, pełne zalet na obszarze Polski, jakim będą jeziora mazurskie.

Pojezierze Mazurskie fantastyczna kraina położona na północnych krańcach kraju. Jest to kraina, jaka swoją historię ma wpisaną w dziejach kraju. Miejsce magiczne, objęte licznymi pomysłami zwłaszcza w sezonie letnim. Jednak turystów przyciąga przez cały rok. Największym a dodatkowo bardzo ładnym walorem tego rejonu są jeziora mazurskie. Co sprawia, iż to właśnie jeziora będą podstawowym atutem?

Jezioro, Mazury
Napisał: evoonia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zatem uwarunkowania naturalne, jakie sprzyjają w owych okolicach przyczyniają się do licznych wyjazdów pod namioty oraz wycieczek. Spore atrakcje wakacyjne przyciągają nad jeziora mazurskie fanów muzyki country, chodzi tu o festiwal w Mrągowie. Jeziora mazurskie będzie to dość spory zbiór połączonych kanałami jezior, które stanowią jedną z najdłuższych tras wodnych w Polsce. Obszar pojezierza mazurskiego to również bardzo bogata natura. To tu mieszczą się szczególnie naturalne i nie zmienione przez człowieka tereny leśne w kraju.

W dodatku są to tereny, na których mieści się bardzo dużo rezerwatów ornitologicznych. Są tu również obszary bagienne a także błotne, jakie mają oznaczenie międzynarodowe i zostały wpisane do ksiąg międzynarodowych dziedzictw kultury. Jeziora mazurskie jest to także teren, na którym pojawia się największa w Europie populacja łabędzia niemego. Wielkie jeziora mazurskie mogą się także poszczycić tym, że są bogatym i niebywale interesującym siedliskiem bardzo wielu rodzaju ptaków. Będzie to spowodowane tym, że właśnie na owym obszarze istnieją niebywale przyjazne warunki dla wszelkiego ptactwa. Będzie tu nadzwyczaj dużo miejsc na zbudowanie gniazd, w dodatku tereny te z racji wielu bagnistych obszarów będą bogate w pożywienie, a dokładnie występuje tutaj duża ilość owadów.jezioro na Mazurach
Napisał: Michał Huniewicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następnym wyjątkowo istotnym czynnikiem, który wpływa na wyjątkowo liczne populacje ptactwa jest cisza i spokój oraz zasadniczo brak potencjalnych wrogów. Teren Wielkich jezior mazurskich może się także pochwalić lokalizacją nadzwyczaj okazjonalnego bociana czarnego a także chronionych ptaków: bielika, orlika krzykliwego czy kani czarnej. Jak da się zauważyć obszar ten jest to niepowtarzalny raj dla wycieczkowiczów, którzy lubują bliski kontakt z naturą - Jeziora mazurskie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-06-10 16:05:41
Tagi: owady, Ptaki, rezerwat, atrakcje