Programy konsolowe nośnikami nauki

Nowoczesną popkulturę charakteryzuje niecierpliwość. Dąży ona do jak najbardziej efektywnego pokazania treści jak największej liczbie osób. Pospolitość ma swe felery i pożytki.
Zaletą na sto procent jest duża liczba słuchaczy. Niedoskonałością jest wymuszona poprzez
Obrazek z chłopcem przy tablicy
Napisał: Post Memes
Na podstawie: http://www.flickr.com
przymus dotarcia do wszystkich lakoniczność i wybiórczość. Trudno w krótkim czasie wytłumaczyć całą pełnię detali. W związku z tym, przekaz winien być treściwy. Stąd tak ważny jest w dzisiejszych czasach ikona. Widać to praktycznie w jakiejkolwiek sferze.

Symbole stosujemy w konstruowaniu wiadomości gazetowych a także telewizyjnych. Niemalże każde wydarzenie sprawozdawane w internecie jest stworzone na jakimś symbolu, charakterystycznym zdaniu itp.. Tendencje te zwielokrotnił sieć, w którym informacje muszą być są redagowane w formie zwięzłej i ciekawej ażeby dotrzeć do internauty.

Zaciekawił Cię omawiany temat? Nie czekaj, tylko zobacz nowy materiał (https://www.sweet-home.pl/), który z pewnością bardzo Cię zainteresuje. Zobacz!

Przekaz o którym mówimy nie jest ograniczony wyłącznie do spraw bieżących, lecz też do świata idei. Kultura niska dysponuje wielkim wachlarzem atrybutów z pomocą których usiłuje pokazywać znaczące treści. Poczynając od wierszy, przez malarstwo po teledysk, szlagier, aż po gry na konsole, gry komputerowe, albo klasyczne planszowe a także bambetle. Taki przekaz ma nakłonić do zaciekawienia się znaczącym pojęciem i do potencjalnego pogłębiania znajomości tematu oraz być wygodny w odbiorze np. w wyniku wykorzystania myszy dla graczy. Nie trudno zauważyć, iż narzędzia takie jak gry konsolowe również komputery PC stały się narzędziem w edukacji.

Czytająca kobieta
Napisał: Mauricio Apablaza
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dobra edukacyjna gra na konsole jest mimo wszystko skomplikowana do wykonania. Łatwo można spowodować że temat będzie strywializowany. Powodem takiego ryzyka jest to, że gra na konsole ze swojej definicji ogarnia tylko mały skrawek zagadnienia. Właśnie dlatego dobór tematyki jest tak kluczową rzeczą. Przedmiot z jednej strony ma być fascynujący a w tym samym czasie winien pokazywać prawdę nierzadko skomplikowaną. Dla przykładu trudnym w przeprowadzeniu pomysłem jest gra przeznaczone na konsole o o bitwie w Warszawie w 1944 roku. Sam projekt gry na takie tematy wzbudza kontrowersje z przyczyny delikatności tematu. Ogromnie łatwo jest w podobnej grze zapomnieć, iż była to wielka katastrofa i zbudować doznanie, że wszystko skończyło się dobrze .

Stąd nie jestem przeświadczony, czy taka forma spopularyzowania przeszłości jest właściwa dla młodych lubiącej gry - gry. Równie właściwym przedsięwzięciem na grę o powstaniu jest gra miejska. Da się wówczas dotknąć rzeczywistych miejsc i porozmawiać z rzeczywistymi uczestnikami wydarzeń.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-15 12:11:19
Tagi: Internet, gry, kultura, konsola, popkultura