Które pozycje planszowe warto zarekomendować? Jakie będą godne uwagi ?

Bez wątpienia dzisiaj szczególnie popularne będą gry komputerowe różnorakiego rodzaju, nie oznacza to jednak, że nie istnieją inne formy rozrywki. Idealnym przykładem będą planszówki, jakie wracają do łask oraz mają do zaoferowania rzeczywiście wyjątkową zabawę.


Warto poznać je bliżej, oto wybrane propozycje.


rock


pl:Eric Sardinas
Napisał: Kuba Bożanowski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jedną z gier planszowych jest na przykład Dixit, czyli śmieszna oraz interesująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania, szczególnie dobrze się w nią gra w gronie znajomych oraz bliskich osób. Grę wymyślił Jean Louirs Roubir, jest on lekarzem praktykującym w szPITalu z młodymi wiekiem chorymi, którzy mają trudności w środowisku szkolnym, ale nie tylko.


Co ciekawe po kilku rozgrywkach w Dixit została u chorych dostrzeżona znaczna poprawa, chociażby łatwiejsze konstruowanie zdań czy lepsze interakcje z innymi ludźmi. Następną propozycją będzie świetna gra Pędzące żółwie , jaka zapewnia wiele zabawy dla każdej osoby, zarówno dzieciom jak również i dorosłym. Ta pozycja jest stworzona dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają grać, ponieważ doskonale przygotowane grafiki i karty z symbolami pozwalają na pojęcie przekazu i sensu gry. Końcowa z opisywanych gier to będzie Dobble .
Reguła gry jest łatwa, więc każdy może w to pograć. Spoglądamy na pierwszą kartę, którą trzymamy w ręce, ale także na taką, jaka leży pośrodku. Przez to musimy odszukać na obu kartach wspólny znaczek, który określamy, a następnie szybko pozbywamy się posiadanej karty.


Należy przyznać, iż nie ma chyba drugiej takiej gry, jaka potrafi tak rozruszać towarzystwo. Równocześnie nie ma tak prostej, która daje tak dużo radości w ciągu paru chwil. Gra jest więc emocjonująca, szybka, ciągle coś się dzieje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-18 13:36:38
Tagi: karty, gracz, rozrywki, PIT

Kategorie

Archiwum

O serwisie

Szukasz muzyki na imprezę? A może szukasz inspiracji? Jeśli tak, idealnie trafiłeś! U nas znajdziesz wszelkie aktualności ze świata muzycznego oraz poznasz największe światowe przeboje. Dziękujemy za zaintersowanie naszym serwisem. Udanych muzycznych poszukiwań! :)