Oprawa jako odzwierciedlenie treści

Dla każdego, kto kocha, czyta i nabywa publikacje zawsze najistotniejsza jest treść, jednakże okładka książki także ma znaczenie.


Okładka książki powinna obrazować jej zawartość, dlatego winna być przemyślana.


okładka


obraz
Można wykorzystać rysunki i różne grafiki, które zaakcentują charakter i zawartość książki. Kolorowa ilustracja jednej ze scen, lub portret kluczowego bohatera z pewnością uruchomią fantazję i zachęcą do sięgnięcia właśnie po tę pozycję. Większość amatorów czytania preferuje ładnie i schludnie opakowaną zawartość.


Choć okładka książki to głównie pomysł graficzny, znacząca jest także zawartość na niej umieszczona. Oprawa w szczególności ma spełniać główną funkcję promocyjną. Tytuł, także imię i nazwisko pisarza winny być odpowiednio widoczne, dlatego tak ważne jest ich właściwe umieszczenie. Nadruki powinny być dobrze widoczne, nie zlewać się z tłem, na jakim są umieszczone i zapisane przyciągającą czcionką. Oprawa powinna upraszczać oddanie tej treści, a nie ograniczać, bądź wprowadzać w błąd. Okładka to zewnętrzna osłona bloku publikacji na stałe z nią połączona. Są oprawy w sztywnej i miękkiej okładce.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci inny takiego typu post. Jeżeli chcesz go sprawdzić, zobacz treść na witrynie (https://scenariuszzycia.pl/numerologia-osobista/), którą odnajdziesz tutaj.

Okładkę wytwarza się z solidnego papieru, kartonu, materiału, lub tworzywa syntetycznego. Jest główną wizytówką książki, na nią bowiem w pierwszej kolejności pada wzrok czytelnika.


Tylna powierzchnia ma możliwość mieścić informacje na temat pisarza, bądź skrót treści.


Nie ma nic bardziej miłego niż wygodnie usiąść w fotelu i zagłębić się w czarującą historię zawartą w świetnie opublikowanej książce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:11:41
Tagi: projekt, Kolor, funk, moc

Kategorie

Archiwum

O serwisie

Szukasz muzyki na imprezę? A może szukasz inspiracji? Jeśli tak, idealnie trafiłeś! U nas znajdziesz wszelkie aktualności ze świata muzycznego oraz poznasz największe światowe przeboje. Dziękujemy za zaintersowanie naszym serwisem. Udanych muzycznych poszukiwań! :)