Czy dni papierowych gazet są rzeczywiście policzone? Jak to rzeczywiście się prezentuje? Czy faktycznie jest tak źle?

Mogą być z najnowszymi wiadomościami, branżowe, specjalistyczne lub chociażby promocyjne. Magazyny, czasopisma czy gazety to świat barwnych okładek, materiałów prasowych i wspaniałych zdjęć.


Otaczają nas z każdej strony, dostępne tytuły trudno zliczyć. Wiele z nich jest już bardzo długo, pozostałe mają średni staż, wiele nie przetrwało nawet paru miesięcy. I chociaż spada poziom czytelnictwa to stale jakoś dają radę.
Gazeta
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nie do zdarcia są prawdopodobnie branżowe pisma, ponieważ zawsze w pewnej grupie zawodowej będą się sprzedawały. Nie wychodzą one w wielkich nakładach, ale udaje się je sprzedać prawie wszystkie. Nie kosztują też mało, ponieważ są wypełnione niezwykle specjalistyczną treścią, którą ciężko odnaleźć choćby w sieci. Jeśli chodzi o inne magazyny czy gazety, to najbardziej poważną właśnie konkurencję stanowi internet. Jeśli nie możemy czegoś przeczytać w sieci dostajemy to na papierze (tak jest dokładnie w przypadku czasopism branżowych), jednakowoż z drugiej strony normalne magazyny dla wszystkich mają w zawartości zwykle to, co znajdziemy też w sieci.

Z tego powodu obniża się poziom kupowania tego typu gazet. Jeszcze jakoś sobie dają radę miesięczniki czy tygodniki, ale już dzienniki powoli chyba żegnają się z papierowymi wydaniami. Co interesujące, w w tym zestawieniu jedna z pozycji wydaje się niezagrożona. To gazetki promocyjne. Nie jest istotne, czy mowa o takich gazetkach z branży spożywczej czy sprzętu domowego, ich ilość wcale się nie obniża, ba, ich ilość właśnie się zwiększa. Nie tylko większe sklepy korzystają z tego typu formy promocji, lecz również małe sklepiki osiedlowe. To dosyć prosty i dość tani sposób żeby dotrzeć do wielu osób. Wielu, zwłaszcza młodych ludzi nie myśli o nich, ponieważ ich rzeczywistością jest internet, ale dla trochę ludzi starszych to świetne źródło wiedzy jak .

Nie wydaje się więc, żeby taka forma miała zniknąć z rynku. Zresztą, gdyby tak było, to wielu ludzi poczuło by się nieswojo. Są już tak przyzwyczajeni do różnych ciekawych promocji, które oferują sklepy, iż ciężko by im było z dnia na dzień wrócić do starego stanu. To jednakże także duży kłopot dla wielu sklepów, gdyż takie prześciganie się w najlepszych promocjach doprowadziło do tego, że obecnie, kto nie bierze udziału w tych zawodach ten odpada bardzo szybko.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:04:30
Tagi: sklepy, magazyny branżowe, branżowe pisma