Plusy grania w komputerowe gry i planszowe

Przemyślanie wybrane gry to doskonałe narzędzie rozwoju dziecka. Granie może mieć oddziaływanie na rozkwit wielu funkcji umysłowych i społecznych malucha.


Gry mogą rozwijać mowę, pomagają zwiększyć koncentrację dziecka. Planszówki natomiast nauczają przestrzegania zasad, liczenia, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter oraz cyfr. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko zależne jest od celu i od przypadku. Jeżeli zapytamy szachistę o to czy szachy mają wartości edukacyjne, z reguły nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko ujrzymy zdziwienie w jego oczach. Każdy człowiek wie, iż szachy, gra popularna już w Persji szesnastym wieku naszej epoki, uczy planowania, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, orientację przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A inne gry? Czy powinniśmy pozwolić grać maluchowi w gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.


gry przegladarkowe
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


czasami nie zdajemy sobie sprawy jak mnóstwo obszarów dotyka temat takowych rozrywek w życiu człowieka. Także tzw. planszówki. Granie z pociechami jest kolejną okazją do spędzenia z nimi czasu. Ma również ogromne edukacyjne walory. Gry planszowe np. uczą one przestrzegania zasad, liczenia, grupowania, rozróżniania kształtów, cyfr i liter, rozwijają percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową, co powiększa sprawność manualną dzieci. Wydłużają też czas, w którym potomek może się skupić, a to przez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa i radości zwyciężania. Gra jest pretekstem do rozmowy.
Bywa również katalizatorem do wymierzania pytań przez latorośl a także do rozmów na tematy poważne. Jest zatem również źródłem społecznych umiejętności tj. komunikacja werbalna, dzielenie się, zachowywanie kolejności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 14:38:05
Tagi: czas, funk, kupić

Kategorie

Archiwum

O serwisie

Szukasz muzyki na imprezę? A może szukasz inspiracji? Jeśli tak, idealnie trafiłeś! U nas znajdziesz wszelkie aktualności ze świata muzycznego oraz poznasz największe światowe przeboje. Dziękujemy za zaintersowanie naszym serwisem. Udanych muzycznych poszukiwań! :)