Już jako maluch pieczołowicie kolekcjonowałeś różne monety

Krajowe, pochodzące z zagranicy, okolicznościowe lub zupełnie te powszechne, które były w tym czasie w obiegu. Do dziś pamiętasz, jak o niektóre z nich byłeś zmuszony zabiegać i ile wymagały nieustępliwości i samozaparcia, by je zdobyć?


Z upływem lat niewątpliwie z rozrzewnieniem wspominasz tę swoją wielką pasję i osobiście sobie się dziwisz, jak przemijające lata umieją dużo zmienić w człowieku.
Dawny zapał gdzieś po drodze osłabł, a teraz coraz częściej zastanawiasz się, czy zwyczajnie nie sprzedać gdzieś tej całej swojej numizmatycznej kolekcji? Jeśli czujesz, iż w gruncie rzeczy już dawno z tego wyrosłeś, trzeba zrobić z niej jakiś użytek. Być może w swojej kolekcji masz jakąś prawdziwą perełkę, która okaże się całkiem dużej wartości monetą? Jeżeli tylko jesteś przekonany, że czas na to rozstanie z hobby nadszedł, rozejrzyj się , czy znajduje się gdzieś w okolicy skup monet . Może okaże się, że jest ich naprawdę niemało. Przejrzyj również internet, gdyż w sieci wielu numizmatyków szuka swoich wymarzonych monet. Warto również odwiedzić w okolicy każdy skup (AiS - skup książek warszawa) monet - wówczas będziesz miał jasną sytuację, która oferta okaże się dla Ciebie najbardziej korzystna. Miej na uwadze, iż numizmatyka wciąż jest konikiem wielu osób, a skoro Ty już z niej się wyleczyłeś, odsprzedaj kolekcję. Dzięki temu będziesz miał pieniądze, które pozwolą Ci realizować nowe hobby, bo niewątpliwie z upływem lat odkryłeś w sobie inne zainteresowania.


Rodzimy Kościół Polski
Napisał: Dafi
Na podstawie: Dafi


Niemowlak i jego zabawki
Napisał: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com


Nic nie musi trwać wiecznie szczególnie hobby.
Warto jednakże, aby starannie zbieraną kolekcję oddać w ręce kolejnego pasjonata, a że można dzięki temu coś zarobić, to przecież nie jest niczym złym. Być może gdzieś ktoś dokładnie o takich monetach jakie Ty posiadasz od dawna marzył.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 10:57:06
Tagi: sieci, pieniądze, czas