Krótka historia o zasypianiu, czyli czym zaskakują producenci bajek.

W dawnych czasach dzieci oglądały bajki głównie w formie dobranocek w TV. Dziś mogą oglądać bajki albo ich słuchać o każdej porze dnia, praktycznie z każdego miejsca na Ziemi.


Rynek bajek dla dzieci z roku na rok rośnie, co z kolei przekłada się na coraz oryginalną grafikę starych oraz nowszych opowieści.


gwiazdy
Napisał: sideways jdm
Na podstawie: http://www.flickr.com


klient


Oprócz standardowych form bajek mamy teraz do wyboru bajki w różnych kształtach, z których możemy wysuwać różne, ukryte elementy, tworzące np. całość obrazka, postaci. Dodatkowo w dzisiejszych bajkach możemy odnaleźć także obrazki dekorowane częściowo jakimś materiałem zmieniającym fakturę bajki i wywołuje duże zainteresowanie u najmłodszych czytelników - nie przegap.


disco
Napisał: Fotolia
Na podstawie: Fotolia


Gdy dziecko jest już zmęczone oglądaniem w koło tych samych bajkach, można poszukać np. bajki o dinozaurach i połączyć tym sposobem zabawę z pożytecznym. Dzięki temu dziecko ma okazję zobaczenia nieznanego mu całkowicie świata i dowiedzenia się mnóstwa ciekawych, nowych rzeczy.


Kiedy zbliża się już pora na sen, a dziecko nawet nie myśli o pójściu spać, dobrym sposobem odciągnięcia maluszka od zabawy i przygotowania do snu jest audiobook dla dzieci, na którym usłyszeć możemy miłe głosy popularnych także wśród dzieci aktorów, którzy są też Lektorami bajek. Taki audiobook można puścić dziecku z komputera bądź dowolnego odtwarzacza CD, przy którym dziecko będzie mogło łatwo się uspokoić i nastawić na sen. W wielu polskich sklepach możemy znaleźć dużo bajek na dobranoc, tak zwane bajki zasypianki, powstałych dla różnych grup wiekowych. Bajki tego typu występują zarówno w wersji standardowej – papierowej, jak również audiobooka właśnie - tutaj.
Niektóre współczesne bajki posiadają specjalne przyciski, po naciśnięciu których odtwarzane są fragmenty trzymanej w ręce książeczki, co również stanowi nie małą rozrywkę dla najmłodszych dzieci.


Mówi się, że bajki bawią i uczą. I to prawda. Szczególnie, gdy maluch może je oglądać razem z rodzicem, który pokaże, wytłumaczy i nauczy odróżniać dziecko świat bajek od świata realnego.

Masz ochotę ciągnąć dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj przeglądanie (https://www.winnicadwiegranice.pl/o-winnicy/) na nowej witrynie.

A to istotne lekcje dla każdego malucha.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 13:15:24
Tagi: dzieci, miejsca, rzeczy, dziecka, Lektor

Kategorie

Archiwum

O serwisie

Szukasz muzyki na imprezę? A może szukasz inspiracji? Jeśli tak, idealnie trafiłeś! U nas znajdziesz wszelkie aktualności ze świata muzycznego oraz poznasz największe światowe przeboje. Dziękujemy za zaintersowanie naszym serwisem. Udanych muzycznych poszukiwań! :)